Loading…

جزیره برنامه نویسی و توسعه نرم افزار

دوره پیشرفته آموزش زبان سی شارپ - قسمت پنجاهم :: برنامه انبارداری و فروشگاه - قسمت سوم (ایجاد ساختار پروژه و نوشتن Generator)
8,500 تومان

برای پرداخت هزینه این فیلم آموزشی در سایت ثبت نام کرده و وارد سایت شوید

دوره پیشرفته آموزش زبان سی شارپ - قسمت پنجاهم :: برنامه انبارداری و فروشگاه - قسمت سوم (ایجاد ساختار پروژه و نوشتن Generator)
شما می توانید سه دقیقه از زمان آموزش را به صورت رایگان مشاهده کنید. برای مشاهده این فیلم آموزشی به صورت کامل می بایست هزینه آن را پرداخت کنید
ارسال کننده: حسین احمدی
حسین احمدی ، بنیانگذار ITPRO ، توسعه دهنده وب و برنامه نویس ، بیش از 12 سال سابقه فعالیت حرفه ای در سطح کلان ، مشاور ، مدیر پروژه و مدرس نهادهای مالی و اعتباری ، تخصص در پلتفرم دات نت و زبان سی شارپ ، طراحی و توسعه وب ، امنیت نرم افزار ، تحلیل سیستم های اطلاعاتی و داده کاوی ...
کاربران برتر
توضیحات
در قسمت پنجاهم از دوره آموزشی پیشرفته زبان سی شارپ در ابتدا ساختار اولیه پروژه را ایجاد می کنیم. Solution ای که ایجاد می کنیم شامل 5 پروژه جداگانه می باشد که هر یک شامل بخشی از کدهای می باشد.
بعد از ایجاد ساختار اولیه پروژه، باید برای جداول ایجاد شده داخل Database در پروژه ایجاد شده کلاس های Entity ها را ایجاد کنیم. می توانیم Entity ها را به صورت دستی ایجاد کرده یا اینکه برای ایجاد Entity ها یک برنامه Generator بنویسیم. وظیفه برنامه Generator ایجاد کلاس های سی شارپ بر اساس جداول موجود در بانک اطلاعاتی است. Generator ها باعث افزایش سرعت توسعه نرم افزار های ما شده و کمک می کنند که حجم زیادی از کدها توسط برنامه ای که نوشتیم تولید شوند و ما تنها این کدهای ایجاد شده را داخل پروژه اضافه کنیم. البته نوشتن Generator اختیاری است و می توان به صورت دستی کلاس ها را ایجاد کرد که این کار باعث هدر رفتن زمان می شود. با Generator ای که ما می نویسیم کلاس های مربوط به ارتباط با بانک اطلاعاتی در چند ثانیه ایجاد شده و به راحتی می توانیم از آن ها استفاده کنیم. دقت کنید که برای نوشتن این Generator حتماً باید با مطالب گفته شده در قسمت های قبل در طول دوره آشنایی کامل داشته باشید و همچنین نیاز است که یک آشنایی متوسط با SQL Server داشته باشید که Query های مربوط به بدست آوردن اطلاعات جداول، ستون ها و ... را به خوبی متوجه شوید.

تهیه کننده: حسین احمدی
منبع: ITpro
مدت زمان کل آموزش: 41 ساعت و 5 دقیقه
دیدگاه ها
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 2 ماه قبل
ممنون استاد عزیز
امیدوارم زودتر این دوره به اتمام برسه
برای ارسال نظر وارد شوید.