Loading…

جزیره برنامه نویسی و توسعه نرم افزار

آموزش Batch Scripting در ویندوز :: قسمت ششم - کار با رشته ها
رایگان
دریافت فیلم آموزشی
پرداخت اختیاری
آموزش Batch Scripting در ویندوز :: قسمت ششم - کار با رشته ها
ارسال کننده: حسین احمدی
حسین احمدی ، بنیانگذار ITPRO ، توسعه دهنده وب و برنامه نویس ، بیش از 12 سال سابقه فعالیت حرفه ای در سطح کلان ، مشاور ، مدیر پروژه و مدرس نهادهای مالی و اعتباری ، تخصص در پلتفرم دات نت و زبان سی شارپ ، طراحی و توسعه وب ، امنیت نرم افزار ، تحلیل سیستم های اطلاعاتی و داده کاوی ...
کاربران برتر
توضیحات
در قسمت ششم از دوره آموزشی Batch Scripting می خواهیم با نوع های رشته ای (string) بیشتر آشنا شویم. در محیط Command یکسری قابلیت ها در اختیار ما قرار دارد که می توانیم بوسیله آن ها یکسری عملیات ها را بر روی رشته انجام دهیم، مانند:

  1. استخراج یک رشته از داخل یک رشته دیگر (Substring)
  2. نحوه استخراج یک رشته بر اساس ایندکس از آخر رشته
  3. نحوه حذف بخشی از یک رشته
  4. نحوه جایگزینی یک رشته با یک رشته دیگر داخل یک رشته (چقدر رشته تو رشته شد!)

در این قسمت به بررسی موارد بالا خواهیم پرداخت و علاوه بر این موارد با نوشتن یک مثال ساده یاد میگیریم که چگونه می توان با کمک قابلیت های بالا تاریخ سیستم را با قالب مورد نظر در خروجی چاپ کرد.

تهیه کننده: حسین احمدی
منبع: ITpro
مدت زمان کل آموزش: 5 ساعت و 17 دقیقه
دیدگاه ها
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 2 ماه قبل
چطور میتونم تو یه فایل batch از اسم فارسی برای مسیر دایرکتوری(اسم پوشه) استفاده کنم.تو محیط Command امکانش برای بنده ممکنه با توجه به اینکه حروف فارسی بصورت علامت سوال نمایش داده میشه اما دستوراتی مثل rd و md اجرا میشه.اما وقتی بصورت فایل batch اجرا میشه عمل نمیکنه.
سلام، برای تغییر Encoding به UTF8 داخل محیط Command دستور زیر رو اجرا کنید، فقط حتماً فونت رو بر روی Lucida Console قرار بدید.

chcp 65001
برای ارسال نظر وارد شوید.